AK Parti Malatya Milletvekili Yaşar:

AK Parti Malatya Milletvekili Yaşar:
AK Parti Malatya Milletvekili Yaşar:
- "(Koalisyon görüşmeleri) Bütün seçenekleri göz önüne alarak, ihtimalleri sıralayarak, ihtimaller üzerinden yeni açılımlar sağlamaya çalışıyoruz"

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, koalisyon görüşmeleriyle ilgili, "Bütün seçenekleri göz önüne alarak, ihtimalleri sıralayarak, ihtimaller üzerinden yeni açılımlar sağlamaya çalışıyoruz" dedi.

Yaşar, Atatürk Caddesi'nde esnafları gezdi, sorunlarını dinledi.

Daha sonra bir restoranda gazetecilerle bir araya gelen Yaşar, 7 Haziran'dan bu yana AK Parti'nin anlaşılabilir bir siyaset sürdürdüğünü söyledi.

Yaşar, "geçmiş yıllarda koalisyon görüşmelerinde yaşanan küçük kurnazlıklar yerine, kişisel hesapları aşan, ülkesel hesaplar yapan, ekonomik istikrarı önceleyen, mesajı doğru anlayıp, gereğini yerine getiren ve yazıldığı gibi okunan sorumlu bir siyaset" izlediklerini kaydetti. Milletin verdiği görevin gereğini yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Yaşar, "3 komisyonumuz var. Cumhuriyet Halk PartisiMilliyetçi Hareket Partisi ve Halkların Demokratik Partisi ile ilgili komisyonlar faaliyetlerini sürdürüyor. Bütün seçenekleri göz önüne alarak, ihtimalleri sıralayarak, ihtimaller üzerinden yeni açılımlar sağlamaya çalışıyoruz. Başka partilerin söyledikleri bizi çok fazla ilgilendirmiyor. Eğer onların söylediklerini baz alacak olursak bu görüşmeleri hiç yapmamamız gerekirdi. Çünkü 3 parti, çok farklı, birbiriyle çelişen, kafa karışıklığına yol açan ve kendisi de ne dediğini bilmeyen, zikzak çizen bir seyir izledi" diye konuştu.

- Kayısı üreticilerine verilecek don desteği

Bir basın mensubunun dondan dolayı zarar gören kayısı üreticilerine ne zaman destek verileceğini sorması üzerine Yaşar, hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Yaşar, bir çok ekibin bunun için saha çalışması yaptığını belirterek, "Çalışmaların tamamlanmasının ardından hak sahiplerine don desteği ödenecek" dedi.