AK Parti Yeşilyurt Kadın Kolları Kongresi

AK Parti Yeşilyurt Kadın Kolları Kongresi
AK Parti Yeşilyurt Kadın Kolları Kongresi
- İl Başkanı Kahtalı: "En az 330 milletvekili çıkarmak için elimizden gelen tüm gayreti göstermemiz gerekiyor"

MALATYA (AA) - AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, milletvekili genel seçimlerine ilişkin, "En az 330 milletvekili çıkarmak için elimizden gelen tüm gayreti göstermemiz gerekiyor" dedi.

Kahtalı, Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen Yeşilyurt İlçe Kadın Kolları 4. Olağan Kongresinde, genel seçimin yapılacağı 7 Haziran akşamını iple çektiğini söyledi. 

Bu süreçte el ele vermeleri ve kol kola girmeleri gerektiğini vurgulayan Kahtalı, şunları kaydetti:

"En az 330 milletvekili çıkarmak için elimizden gelen tüm gayreti göstermemiz gerekiyor. Biz 7 Haziran'daki seçimleri hatırlatırken üç şeye çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bu üç şey için bunu yapmamız gerekiyor. Bunu hiç aklımızdan çıkarmamamız lazım. Birincisi, çözüm sürecinin devam etmesi için bunu yapmamız gerekiyor. İkincisi, o illet paralel yapıyı tamamen ortadan kaldırmak için bunu yapmamız gerekiyor. Üçüncüsü ve en önemlisi de bugüne kadar ilk defa yapılacak olan sivil anayasayı yapabilmek için, o gün en yüksek oyu almak için gayret etmemiz gerekiyor." 

Kongreye, AK Parti Malatya milletvekilleri Cemal Akın, Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve partililer katıldı.