AK Parti'den Malatya'da seçim strateji toplantısı

AK Parti'den Malatya'da seçim strateji toplantısı
AK Parti'den Malatya'da seçim strateji toplantısı
MALATYA (AA) - AK Parti Malatya İl Başkanlığınca seçim strateji toplantısı düzenlendi.Kongre ve Kültür Merkezi'nde tertiplenen toplantıya AK Parti...

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya İl Başkanlığınca seçim strateji toplantısı düzenlendi.

Kongre ve Kültür Merkezi'nde tertiplenen toplantıya  AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Milletvekilleri Taha Özhan, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar ve Bülent Tüfenkci, 6. sıra Milletvekili adayı Ufak Önalan, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve İl Başkanı Hakan Kahtalı katıldı.

Öznur Çalık, konuşmasında, muhalefet partilerinin milletten gereken cevabı 1 Kasım'da alacağını söyledi.

Taha Özhan da 1 Kasım'da 7 Haziran'da aldıkları sonucu telafi edeceklerini ve tekrar tek başına iktidara geleceklerini belirtti.

Özhan, koalisyon görüşmelerinde her şeye "hayır" diyen, 13 yılı görmezden gelen ve terörle kendisini özdeşleştiren aktörlerin görüldüğünü kaydetti.

Seçim sistemini değiştireceklerini belirten Özhan, "Bu seçim sistemi ve Siyasi Partiler Kanunu'nu baştan aşağı değiştireceğiz. Çünkü dünyanın hiç bir yerinde yüzde 41 oy alarak, kendinizden sonraki siyasi partiye 10 milyon fark atarak hala iktidar olamaz durumda olamazsınız. Bir tek Türkiye 'ye özgü bir şey. Çünkü bu sistemi vesayet rejimi kurdu. Bu sistemi 1980 darbesi hayata geçirdi. Bir hedefi vardı. Sivillerden muktedir bir iktidar çıkmasın. Sürekli koalisyona mahkum olsunlar. Sürekli askeri vesayetin ve bürokrasinin emrinde, güdümünde ve zulmü altında çalışsınlar" diye konuştu.

"Paralel çetenin" faaliyetlerine kesinlikle müsaade edilmeyeceğini kaydeden Özhan, "Türkiye'nin bütün birikimlerine kast eden, Türkiye'nin bütün birikimlerine darbe teşebbüsünde bulunan bu çeteyle mücadeleye devam edeceğiz. Bu çetenin kirlettiği Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunu da baştan aşağı değiştireceğiz. Hakimler ayrı bir kurula, savcılar ayrı bir kurula sahip olacak" dedi.

Mustafa Şahin, 7 Haziran seçiminin sonucunu iyi analiz ettiklerini belirterek, diğer partilerinse bunu iyi değerlendiremediğini söyledi.

Nurettin Yaşar da 1 Kasım seçimleri için çok iyi çalıştıklarını ve çalışacaklarını belirtti.

Bülent Tüfenkci, partisinin seçim beyannamesi hakkında bilgi verdi.

Ufuk Önalan, kapı kapı dolaşarak Malatya'yı AK Parti'nin en fazla oy aldığı illerden biri yapacaklarını kaydetti. 

Ahmet Çakır da güçlü bir Türkiye ve iktidara ihtiyaç olduğunu söyledi.

Hakan Kahtalı ise adaylar büyük oranda değiştirilmediği için tanıtım değil, seçim strateji toplantısı düzenlediklerini kaydetti.