Akçadağ'da pansiyon yenile çalışması

Akçadağ'da pansiyon yenile çalışması
Akçadağ'da pansiyon yenile çalışması
MALATYA (AA) - Malatya Akçadağ Şehit Alper Güde Teknik Lise Çok Programlı Lisesi Erkek Öğrenci Pansiyonu yenileme çalışması yapılıyor.Okul Müdürü...

MALATYA (AA) - Malatya Akçadağ Şehit Alper Güde Teknik Lise Çok Programlı Lisesi Erkek Öğrenci Pansiyonu yenileme çalışması yapılıyor.

Okul Müdürü Nurettin Özdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrenci pansiyonunun fiziki şartların iyileştirilmesi pansiyonları açısından güzel olacağını söyledi.

Özdoğan, 70'e yakın yatılı öğrenciye hizmet verdiklerini belirterek, "Yatakhaneleriyle, etüt salonlarıyla, hizmet odalarıyla pansiyon bir ev ortamına dönüştürülecek. Böylece yatılı öğrencilerimiz kendilerini evlerinde hissedecek kadar rahat ve konforlu bir ortama kavuşmuş olacaklar. Öğrenciler artık giriş katta ayakkabılarını çıkarıp evlerinde olduğu gibi rahat bir ortamda yaşayacaktır" diye konuştu.

Yenileme çalışmaları kapsamında, modern elbise dolapları, ahşap ranzalar, etüt odalarına okuma kabinleri, koltuklar ve kitaplıklar konulduğunu dile getiren Özdoğan, şunları kaydetti:

"Pansiyon içerisinde çamaşır kurutma odası, ütü odası, kütüphane, mescit ve benzeri sosyal alanlar oluşturulacak. Dinlenme odası dahil olmak üzere tüm birimlerdeki eski koltuk, kanepe, sandalye ve benzeri donatım malzemeleri yenilendi. Pansiyon boyama çalışmaları devam ediyor."