Almanya'da staj yapan Darendeli öğrenciler yurda döndü

Almanya'da staj yapan Darendeli öğrenciler yurda döndü
Almanya'da staj yapan Darendeli öğrenciler yurda döndü
MALATYA (AA) - Almanya'da staj yapan Darende Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri, Darende'ye döndü.Erasmus Plus Programı...

MALATYA (AA) - Almanya'da staj yapan Darende Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri, Darende'ye döndü.

Erasmus Plus Programı kapsamında Ankara Özel Deva Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde hazırlanan ve Avrupa'daki hemşirelik uygulamalarının yerinde görülmesi ve diyabet hastalarında ayak bakımına yönelik proje kapsamında Almanya'ya giden 18 öğrenci, Düseldorf, Berghauser ve Recklinghausen'daki çeşitli hastane ve rehabilitasyon merkezlerini gezdi, eğitimler aldı.

Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Harun Gündüz, öğrencilerin okullarında aldıkları eğitimi uygulamalı görmeleri için her türlü imkanı değerlendirdiklerini söyledi.

Stajın öğrenciler için çok yararlı olduğunu kaydeden Gündüz, "Öğrencilerimizin farklı bir kültür ve ortam görmeleri ve tanımaları eminim onların dünyasına çok şey kazandırdı. Uygulamalı olarak aldıkları eğitim sayesinde bizim burada bir dönemde vereceğimiz eğitimi orada 18 gün gibi kısa bir sürede tecrübe edindiler. Şimdi diğer öğrencilerimiz gelip yurt dışında staj görebilmek için başarı puanlarının kaç olması gerektiğini soruyor. Onlardaki bu istek ve azmi gördüğümüzde mutlu oluyoruz. Şimdi yeni projelerle daha çok öğrencimizi yurt dışına staja göndermek üzere çalışma yapıyoruz" diye konuştu.

Öğrencilere Almanya'da eşlik eden öğretmenler Özlem Yiğit ve Hasan Keleş de Avrupa'da stajın öğrencilerin kendilerine güvenlerinde ve kişisel gelişimlerinde önemli bir adım olduğunu belirtti.

Öğrenciler de mesleklerine ve insana verilen önemi uygulamalı görmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydettiler.