Anaokulunun duvarlarına masal kahramanlarının resimlerini yapıyorlar

Anaokulunun duvarlarına masal kahramanlarının resimlerini yapıyorlar
Anaokulunun duvarlarına masal kahramanlarının resimlerini yapıyorlar
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince açılan resim ve karakalem kursuna devam eden öğrenciler, anaokulunun duvarlarına masal...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince açılan resim ve karakalem kursuna devam eden öğrenciler, anaokulunun duvarlarına masal kahramanlarının resimlerini yapıyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kaynarca İlk ve Ortaokulunun yanına yaptırılan Kaynarca Anaokulunun duvarları Malatya Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezinde (MABESEM) eğitim alan kursiyerlerce boyanıyor. Yetenek sınavına hazırlanan resim ve karakalem kursiyerleri, öğretmenleriyle duvarlara Türk masal kahramanları Keloğlan ve Nasrettin Hoca ile Hacivat ve Karagöz figürleri çizdi. Kurs öğretmeni Fikret Başıbüyük, her gün 2 öğrenciyle okula giderek duvarlardaki figürleri boyuyor.

Başıbüyük, kursa 20 kişinin devam ettiğini belirtti.

Fikret Başıbüyük, "Bu çalışma kapsamında hem okulumuzu güzelleştiriyoruz, hem de minik öğrencilerimize Türk masallarındaki kahramanlarımızı tanıtıyoruz. Buraya gelen kursiyerlerimiz de bir nevi staj görmüş oluyor" ifadelerini kullandı.

Kursiyerlerden Meltem Coşkun da bir kaç ay önce MABESEM'de resim ve karakalem kursuna başladığına değindi.

Coşkun, şunları kaydetti:

"Yaklaşık 10 gündür Kaynarca Anaokulunun duvarlarını boyuyoruz. Bu işi yapmak benim için çok keyifli. Çünkü bu şekilde öğrendiklerimi daha iyi pekiştiriyorum. Tecrübe kazanıyorum. Öğretmenimiz bizimle tek tek ilgileniyor. Bundan dolayı da kurs öğretmenimiz başta olmak üzere bize bu imkanı veren herkese teşekkür ediyorum."

Kaynarca Anaokulu öğrencileriyse Keloğlan ve Nasrettin Hoca'yı çok sevdiklerini belirttiler.