Ankara'daki terör saldırısı

Ankara'daki terör saldırısı
Ankara'daki terör saldırısı
- Saldırıda hayatını kaybeden CHP Malatya Gençlik Kolları üyesi Eren Akın ve eski Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Malatya Şube Başkanı ve CHP üyesi Kasım Otur, Malatya'da defnedildi

MALATYA (AA) -  Ankara 'daki terör saldırısında hayatını kaybeden  CHP Malatya Gençlik Kolları üyesi Eren Akın (19) ve eski Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Malatya Şube Başkanı ve CHP üyesi Kasım Otur (48), Malatya'da toprağa verildi.

Akın'ın cenazesi, sabah saatlerinde Malatya Erhaç Havalimanı'ndan alınarak araçla şehir mezarlığına getirildi. Eren Akın'ın babası Mahmut, annesi Gülay ve yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Oğlunun tabutuna sarılan anne Gülay Akın, "Eren, bu sana yakışmıyor" diyerek gözyaşı döktü. Anne Akın, oğlunun tabutun önündeki fotoğrafını öperek sarıldı. CHP Malatya Gençlik Kolları üyeleri, tabutun üzerine karanfil bıraktı.

Akın'ın cenazesi, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

- "Oğlum kim vurdu sana?"

Saldırıda hayatını kaybeden Kasım Otur'un, şehir mezarlığındaki cenaze töreninde, annesi Güley, eşi Songül, oğlu Birkan ve yakınları gözyaşı döktü. Otur'un annesi Güley, tabuta sarılarak ağladı.

Otur'un tabutunun üzerine kırmızı karanfil bırakılırken, annesi tabutun başında geçerek, "Oğlum burada, beni çağırıyor. Oğlum, sen ne yaptın? Oğlum kim vurdu sana? Bana söyle, ben de senin intikamını alırım. Oğlum kim yaptı?" diye ağladı.

Oturun cenazesi, kılınan namazın ardından toprağa verildi. Cenaze namazına Malatya Valisi Süleyman Kamçı ve İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal ile Otur'un yakınları katıldı.