Ankara'daki terör saldırısı

Ankara'daki terör saldırısı
Ankara'daki terör saldırısı
- Saldırıda hayatını kaybeden 5 kişi için Malatya'da cenaze namazı kılındı - Cenazeye, TBMM Başkanı Yılmaz ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da katıldı

MALATYA (AA) - Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden, 4'ü CHP  Malatya Gençlik Kolları üyesi 5 kişi toprağa verildi. 

CHP Gençlik Kolları üyeleri Gülbahar Aydeniz, Umut Tan, Onur Tan, Gözde Aslan ile Malatya Vergi Dairesi Başkanlığında görevli olduğu öğrenilen Sezen Vurmaz'ın cenazeleri, Şehir Mezarlığı'na getirildi. 

Cenazeye; yaşamını yitirenlerin yakınlarının yanı sıra TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , CHP genel başkan yardımcıları Sezgin Tanrıkulu, Selin Sayek Böke, Veli Ağbaba, AK Parti Malatya milletvekilleri Öznur Çalık ve Nurettin Yaşar ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Hayatını kaybedenlerin aileleri tarafından, cenazede slogan atan gruba, provokasyonlara gelinmemesi ve sağduyulu davranılması konusunda çağrıda bulunuldu.

İl Müftü Yardımcısı İhsan Mesut Akbaş, "helallik" alındıktan sonra cenaze namazını kıldırdı. 

Namazın ardından Aydeniz, Aslan ve Vurmaz'ın cenazeleri Şehir Mezarlığı'nda, amca çocukları Umut ve Onur Tan ise Yeşilyurt ilçesi Uğrak Mahallesi Mezarlığı'nda defnedildi.