Ankara'daki terör saldırısı

Ankara'daki terör saldırısı
Ankara'daki terör saldırısı
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: - "Bazı ismi bilinen faili meşhur katiller tarafından gençlerimiz katledildi. Barış sesleri her zaman Malatya'dan yükselecektir. Daha güçlü yükselecektir"

MALATYA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili, "Bazı ismi bilinen faili meşhur katiller tarafından gençlerimiz katledildi. Barış sesleri her zaman Malatya'dan yükselecektir. Daha güçlü yükselecektir" dedi. 

Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyede bulunmak üzere Malatya'ya gelen Ağbaba ve CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisinin Malatya İl Başkanlığında basın toplantısı düzenlendi.

Ağbaba, Ankara'daki saldırıda, Malatya açısından büyük bir acı ve dram yaşadıklarını belirterek, "Belki CHP'nin tarihinde yaşanan en büyük acı, katliamdır. CHP'nin gençlik kolları yönetiminin maalesef yarısından çoğunu kaybettik. Hem gençlerimizi hem parti camiamıza başsağlığı diliyorum. Acımızı paylaşmaya gelen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Hakikaten Malatya açısından çok büyük bir acı ve dram yaşıyoruz. Gençlik kollarımız maalesef yok edildi. Bazı ismi bilinen faili meşhur katiller tarafından gençlerimiz katledildi. Barış sesleri her zaman Malatya'dan yükselecektir. Daha güçlü yükselecektir" diye konuştu.

CHP Yalova Milletvekili İnce ise acıların ortak olduğunu vurgulayarak, "Malatyalı gençlerin ölmesiyle Yalovalı gençlerin ölmesi arasında bir fark yoktur. Hepsi aynıdır. Bu memleketin evlatlarıdır. AKP 'nin gençlik kollarındaki çocukların ölmesiyle, CHP'nin gençlik kollarındaki çocukların ölmesi aynı şeydir. Aralarında hiçbir fark yoktur" dedi.

Türkiye'nin güvenlik, dış politika , ekonomi , eğitim ve toplumsal barış gibi konularda ciddi sorunları olduğunu ifade eden İnce, "Biz bu ülkenin eğitimini yeni bir hamleyle, Türkiye'de dış politikayı geleneksel çizgilerine oturtarak, Atatürk'ün 'Yurtta barış dünyada barış' dediği gibi o şanlı günlerine geri döndürerek köy enstitülerinin ruhunu eğitime vererek, ekonomisini canlandırarak, kalkınmasını hızlandırarak, enerji maliyetlerini düşürerek, sanayisinde verimliliği, üretimini artırarak, turizmini canlandırarak, tarımını daha verimli hale getirerek, ülkeyi başı dik bir hale getirebiliriz" şeklinde konuştu.