"Anne Üniversitesi" yeni dönem eğitimlerine başladı

"Anne Üniversitesi" yeni dönem eğitimlerine başladı
"Anne Üniversitesi" yeni dönem eğitimlerine başladı
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İnönü Üniversitesi tarafından yürütülen "Anne Üniversitesi Projesi" kapsamında yeni dönem...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İnönü Üniversitesi tarafından yürütülen "Anne Üniversitesi Projesi" kapsamında yeni dönem eğitimlere başlandı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu ve Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gencay, yeni dönem eğitimlerine başlayan Anne Üniversitesi'ni ziyaret etti.

Çalık, projenin toplumsal sorumluluk çerçevesinde önemli bir yeri bulunduğunu belirterek, kadının önemine dikkati çekti.

Toplumlarda kadın mutluysa aile, aile mutluysa toplum ve ülkenin mutlu hale geldiğini aktaran Çalık, "Aile yapısını daha da sağlamlaştırmak, kadınlarımızı güçlendirmek için bugüne kadar çok önemli işler yaptık" ifadelerini kullandı.

Geçmiş dönemlerde yaşanan krizlerde Türkiye 'nin ayakta kalabilmesinin en önemli unsurunun güçlü aile bağları olduğunu anlatan Çalık, şöyle devam etti:

"2001 krizinde işten çıkarılanlar, dükkanı kapananlar, ekonomik zorluklar yaşayanlar vardı. O günkü Türkiye'de ayakta kalmamızın en önemli sebebi aile bağlarımızın kuvvetli olmasıydı. Aynı dönemlerde Arjantin'de, Brezilya'da yaşanan krizlerde ülke çok ciddi kaosa sürüklenmişti. Hatırlayın Arjantin'de marketlerin camları kırılmış, etler dolaplardan boşaltılmış ve çok ciddi manada yağmalamalar olmuştu. Ama Türkiye'de bu olmadı. İşte en önemli sebep dejenere olmayan aile yapımızdı. Güçlü kadın önemli ama güçlü aile daha önemli. Bugün eğer siyasette uzun yıllardır yer alabiliyorsam aile bağlarımın güçlü olmasından kaynaklanıyor."

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu ise eğitime katılanlara teşekkür ederek, annelerin verilecek eğitimlerle daha nitelikli hale gelmesinin Türkiye'nin geleceği, nesillerin geleceği açısından büyük öneminin inkar edilemez bir gerçek olduğunu vurguladı.