Anneler Günü'ne doğru

Anneler Günü'ne doğru
Anneler Günü'ne doğru
MALATYA (AA) - Yeşilyurt Belediyesi, Anneler Günü dolayısıyla ilçe sınırları içerisinde bulunan anaokullarına 4 bin sardunya çiçeği dağıttı.Yeşilyurt...

MALATYA (AA) - Yeşilyurt Belediyesi, Anneler Günü dolayısıyla ilçe sınırları içerisinde bulunan anaokullarına 4 bin sardunya çiçeği dağıttı.

Yeşilyurt Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yeşilyurt Belediyesi 10 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla Yeşilyurt Belediyesi Park ve  Bahçeler Müdürlüğünün yetiştirdiği sardunya çiçeklerini ilçede bulunan ana okullardaki öğrenci , öğretmen ve velilere dağıtarak kadınların ve annelerin gününü kutladı.

91000 Dev Öğrenci Sevgi Anaokulunda sardunya çiçeği dağıtımına katılan ve anaokulunda bulunan öğrencilere, öğretmenlere ve velilere sardunya çiçeği dağıtan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, öğrencilerden bu çiçekleri annelerine vermelerini istedi.

Polat, annelerin her şeyleri olduğunu belirterek, "Yemezler yedirirler, giymezler giydirirler, uyumazlar yorgun argın bizim mutlu olmamız için gecesini gündüzüne katarlar. İşte bunları yapacak tek kişi de o koca yürekli annelerimizdir. Ben tüm annelerimizin ellerinden öpüyor günlerini kutluyorum" ifadesini kullandı.