Anneler Günü'ne doğru

Anneler Günü'ne doğru
Anneler Günü'ne doğru
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, mesaj yayımladı

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çalık, mesajında, hayata başladıkları andan itibaren dünyada eşine rastlanmayacak, içerisinde hiçbir menfaatin yer almadığı sevgi, hoşgörü ve sabırla kendilerini karşılayan, ilgilenen annelerin, bu güzel duygularını yaşamın her safhasında aynı yoğunlukta kendilerine hissettirmekte olduklarını belirtti.

Sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde her zaman büyük bir sorumluluk üstlenmiş olan annelerin aile ve toplum hayatının temel direği olduğunu kaydeden Çalık, şunları kaydetti:

"Yeni nesillerin kişilik ve geleceklerinin şekillendirilmesinde de en önemli görev yine annelerimize düşmektedir. Bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında hiç şüphesiz, en çok annelerin payı vardır. Anneler, saf bilginin, sevgi ve şefkat duygularının, hoşgörünün tükenmez kaynağıdır. Yeni nesillerimizle birlikte gelenek ve değerlerimizin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesi de yine annelerimizdir. Bu özel günlerinde, cennetle müjdelenen annelerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, sadece anne olan değil, yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınlarımızın Anneler Günü'nü kutluyorum."