Arapgir'de kilit parke çalışmaları

Arapgir'de kilit parke çalışmaları
Arapgir'de kilit parke çalışmaları
MALATYA (AA) - Arapgir ilçesi Kozluk sokakla Çerkez sokaktaki kilit parke çalışmaları tamamlandı. Arapgir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada,...

MALATYA (AA) - Arapgir ilçesi Kozluk sokakla Çerkez sokaktaki kilit parke çalışmaları tamamlandı. 

Arapgir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, belediye ekiplerinin, Havut Gediği Mahallesi'nden başlayıp, sanayi bölgesinin üst tarafında sona eren Çerkez Sokak'ta parke taşı döşeme çalışması yaptığı belirtildi. Geçen yıl başlatılan yol genişletme ve zemin malzemesi serpme çalışmalarının bitirilmesinin ardından sokağa kilit parke döşendiği kaydedilen açıklamada, vatandaşların özellikle yağmurlu haftalarda sıkıntı yaşadıkları çamurlu sokağa parke döşenmesiyle mağduriyetinin giderildiği ifade edildi. 

Açıklamada ayrıca Kozluk sokağının da ihya edildiği kaydedildi. Mehmet Akif Mahallesi'ndeki sokakta geçen yıl yol genişletme ve düzeltme çalışmaları başlatıldığı ve 5 metre olan yol genişliğinin 10 metreye çıkarıldığı ifade edilen açıklamada, sokağın engebeli olan arazi yapısı nedeniyle yolun düzleştirilmesi de eklenerek ağır iş makineleriyle yüksek kottaki yerlerde yol hizasının düşürüldüğü, alçak kotlarda ise dolgu yapılarak yolun yükseltildiği belirtildi.

Böylelikle arazi muhalefetinin ortadan kaldırıldığı vurgulanan açıklamada, "Bu yıl yapılan çalışmalarda ise Arapgir Belediyesi Kozluk Sokak'ın tamamını kilit parke taşıyla kapladı. Önümüzün kış olması nedeniyle vatandaşlar, mağdur olmaktan kurtarılmış oldu. Ayrıca Kozluk Sokak geçmişte sahip olduğu kötü, engebeli, göze hoş görünmeyen yapısından sıyrılmış,  temiz ve daha kullanılabilir bir sokak haline geldi" ifadesine yer verildi.


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  Belediye

  ,

  sanayi

  ,

  kış

  ,