Arguvan İçmece Mahallesi'nde yeni içme suyu kaynağı bulundu

Arguvan İçmece Mahallesi'nde yeni içme suyu kaynağı bulundu
Arguvan İçmece Mahallesi'nde yeni içme suyu kaynağı bulundu
MALATYA (AA) - Arguvan ilçesine bağlı İçmece Mahallesi'nde yeni içme suyu kaynağı bulunduğu bildirildi.Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve...

MALATYA (AA) - Arguvan ilçesine bağlı İçmece Mahallesi'nde yeni içme suyu kaynağı bulunduğu bildirildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Arguvan İlçesi İçmece Mahallesi'nde 3 ayrı noktada yapılan drenaj çalışması sonucunda yeni içme suyu kaynağı bulundu. 

İçmece Mahalle Muhtarı Ahmet Turan Yılmaz, içme suyuna kavuşarak büyük bir sıkıntıdan kurtulduklarını belirtti. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır 'ın konuyla bizzat ilgilendiğini aktaran Yılmaz, "Yazın suyla ilgili büyük bir sıkıntı vardı. Bu durumu Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğüne ilettik. Geldiler ve 3 ayrı noktada çalışma yaptılar. Su bulundu ve suyu olmayan yerlere dağıtacağız" ifadesini kullandı. 

Yılmaz, Çakır ve yetkililere teşekkür etti. 

Mahalle sakinlerinden Ali Öztürk de "Suyumuz yazın kurudu. Çok sıkıntılar çektik. Muhtarımız Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğüne sıkıntılarımızı iletti. MASKİ'den geldiler ve drenaj çalışması yaptılar. Su bulundu. Mahalleli olarak çok mutluyuz. Suyun evlerimize dağıtılmasını bekliyoruz" açıklamasında bulundu.