Arguvan'da "Dünya Çevre Günü" kutlandı

Arguvan'da "Dünya Çevre Günü" kutlandı
Arguvan'da "Dünya Çevre Günü" kutlandı
MALATYA (AA) - Arguvan ilçesinde Dünya Çevre Günü, düzenlenen etkinlikle kutlandı. Arguvan Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde...

MALATYA (AA) - Arguvan ilçesinde Dünya Çevre Günü, düzenlenen etkinlikle kutlandı. 

Arguvan Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Arguvan Çok Programlı Lise Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 

Etkinliğin açılışında konuşan Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, büyüklerinden devraldıkları yaşanabilir çevreyi en temiz  şekilde öğrencilere bırakmayı amaçladıklarını belirtti. Öğrencilerin de evlerinde, okullarında ve bulundukları her ortamda çevre konusunda bilinçli bir toplum oluşturulmasına katkı sağlayacaklarına inandığını kaydeden Kızıldaş, Dünya Çevre Günü etkinliklerine gelecek yıllarda da devam edeceklerini söyledi. 

"Bu Doğa Bizim" konulu resim yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verildiği etkinliğe İlçe Kaymakamı Selçuk Yusunkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Kamber Yıldırım, İlçe Emniyet Amiri Yunus Taşoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü vekili Hasan Yay ve öğrenciler katıldı.