Arguvan'da İlçe Zümre Başkanları Toplantısı yapıldı

Arguvan'da İlçe Zümre Başkanları Toplantısı yapıldı
Arguvan'da İlçe Zümre Başkanları Toplantısı yapıldı
MALATYA (AA) - Arguvan ilçesinde 2. dönem İlçe Zümre Başkanları toplantısı yapıldı. Çok Programlı Lise Salonu'ndaki toplantı, İlçe Milli Eğitim...

MALATYA (AA) - Arguvan ilçesinde 2. dönem İlçe Zümre Başkanları toplantısı yapıldı. 

Çok Programlı Lise Salonu'ndaki toplantı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özmen Düz başkanlığında gerçekleştirildi. Düz, açılışta yaptığı konuşmada, öğretmenlerin gayretleriyle ilçenin başarı sıralamasında diğer ilçeler arasında 5. sırada yer aldığını ifade etti.

Öğrencilerin dersleri yaşayarak görmesinin daha çok ilgi çektiğini ve öğrenmeyi kolaylaştırdığını hatırlatan Düz, bu kapsamda 8. ve 12. sınıflar için düzenlenen Öğretmenimle El Ele projesinin öğretmenler, veliler ve öğrenciler için fırsat olduğunu vurguladı. Öğrenci koçluğu uygulamasının da bu projenin temellerinden biri olduğunu kaydeden Düz,  proje  amacına ulaştığında emeği geçen öğretmenleri ve öğrencilerin ödüllendirileceğini söyledi.

İlçe Kaymakamı Selçuk Yosunkaya'nın eğitime her türlü desteği verdiğini ifade eden Düz, öğrencilere yönelik destekleme ve yetiştirme kurslarının amacına uygun olarak yürütülmesi gerektiğini belirtti. 

Şube Müdürü Hafız İmer de ilçede madde bağımlılığı konusunda herhangi bir olayın yaşanmadığını, ancak buna rağmen öğrencilerin zararlı alışkanlıklardan korunması için okul yöneticilerinden gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

Öğrencilerin  sosyal ve kültürel etkinliklere katılımlarının üst düzeyde sağlanması gerektiğini vurgulayan İmer, Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında yapılan etkinliklerin kendilerine bildirilmesini talep etti.