Arguvan'da İnsan Hakları broşürü dağıtıldı

Arguvan'da İnsan Hakları broşürü dağıtıldı
Arguvan'da İnsan Hakları broşürü dağıtıldı
MALATYA (AA) - Arguvan'da vatandaşlara insan hakları broşürü dağıtıldı. Arguvan Kaymakamlığı'nca hazırlanan broşürler, ilçeye bağlı 49 mahalledeki...

MALATYA (AA) - Arguvan'da vatandaşlara insan hakları broşürü dağıtıldı. 

Arguvan Kaymakamlığı'nca hazırlanan broşürler, ilçeye bağlı 49 mahalledeki vatandaşlara dağıtılmak üzere basıldı. 

Kaymakam Selçuk Yosunkaya, bazı mahalleleri gezerek broşür dağıttı. Aşağı Sürmenli Mahallesi'ne giden Yosunkaya, broşürleri vatandaşlara verilmek üzere köy muhtarı Abuseyif Öztürk'e teslim etti. Yosunkaya, Öztürk'ten vatandaşlara broşürleri dağıtırken insan haklarını da anlatmasını istedi. 

Yosunkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kamu görevlilerinin, kamu hizmetlerini yerine getirirken halkın günlük yaşamını kolaylaştırması, ihtiyaçlarını en etkin, hızlı ve verimli biçimde karşılaması gerektiğini belirtti. 

Görevlilerin hizmet kalitesini daha da yükseltmesi, halkın memnuniyetini artırması yönünde çalışmasının önemine işaret eden Yosunkaya, çalışanların hizmet verirken vatandaşlara yönelik insan hak ve özgürlüklerine aykırı veya kısıtlayıcı muamelede ve fırsat eşitliğini engelleyici davranış ve uygulamalarda bulunulmaması gerektiğini söyledi. Yosunkaya, bu amaçla vatandaşların hakları konusunda bilinçlenmesi için broşür hazırladıklarını dile getirdi.


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  Kamu

  ,

  Kaymakam

  ,

  Fırsat

  ,

  Köy

  ,

  Arguvan

  ,

  hizmet