Askeri birliklerde kuru kayısı dağıtılacak

Askeri birliklerde kuru kayısı dağıtılacak
Askeri birliklerde kuru kayısı dağıtılacak
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, Kara Kuvvetleri Komutanlığının 4 tedarik bölgesinde kuru kayısı alındığını açıkladı

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Kara Kuvvetleri Komutanlığınca 4 tedarik bölgesinde kuru kayısı alındığını bildirdi.

Çalık, yaptığı yazılı açıklamada, kuru kayısının kurum ve kuruluşlar tarafından da tüketilmesi için başlatılan çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından askeri birliklerin ihtiyacı olan kuru kayısının alınması için 29 Haziran 2015 tarihinde ihale yapıldığını kaydeden Çalık, "Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Adana, Ankara , Erzurum ve İzmir Tedarik Bölge Başkanlıklarınca kuru kayısı alındığını" bildirdi.

Her bölgeye kuru kayısı alınacağına dikkat çeken Çalık, "Kuru kayısının tüketimi konusunda hassasiyet gösteren başta Sayın Başbakanımıza, Milli Savunma Bakanımız ve yeni TBMM Başkanımız Sayın İsmet Yılmaz'a, Genelkurmay Başkanımız Sayın Orgeneral Necdet Özel'e ve Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.