Aslantepe Höyüğü öğrencilere tanıtıldı

Aslantepe Höyüğü öğrencilere tanıtıldı
Aslantepe Höyüğü öğrencilere tanıtıldı
MALATYA (AA) - Malatya'da milattan önce 5 binli yıllara tarihlenen ve Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Örgütünün (UNESCO) "Dünya Kültür...

MALATYA (AA) - Malatya'da milattan önce 5 binli yıllara tarihlenen ve Birleşmiş Milletler Eğitim  Bilim ve Kültür Örgütünün (UNESCO) " Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi"nde yer alan Aslantepe Höyüğü, öğrencilere tanıtıldı.

Battalgazi Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Aslantepe Höyüğü'nü etkin ve yaygın bir şekilde tanıtmak için okullarda konferanslar veriliyor.

Son olarak belediye ekipleri, Malatya Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürlüğüne bağlı Beydağı Kız Öğrenci Yurdu ile Battalgazi Malatya Lisesi, Battalgazi Malatya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Battalgazi Hafize Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine Aslantepe Höyüğü'nü anlattı.

Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müşaviri Kemal Deniz, Aslantepe Höyüğü'nü tanıtmak ve bilgilendirmek amacıyla etkinliklerin devam edeceğini belirtti.

Öğrenciler de kendilerine bu imkanı sunan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a teşekkür etti.