Avrupa Malatyalılar Federasyonu Olağan Toplantısı

Avrupa Malatyalılar Federasyonu Olağan Toplantısı
Avrupa Malatyalılar Federasyonu Olağan Toplantısı
- Vali Süleyman Kamçı, federasyonun onursal başkanlığına getirildi

MALATYA (AA) - Avrupa Malatyalılar Federasyonu şubat ayı olağan toplantısında, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, onursal başkanlığa getirildi.  

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, bir otelde düzenlenen toplantıya, Vali Kamçı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Avrupa Malatyalılar Federasyonu Başkanı Murat Alabaş ile dernek yöneticileri ve üyeler katıldı. 

Alabaş, burada yaptığı konuşmada, federasyon olarak yaptıkları çalışmaları anlattı. 

Yönetim kurulunda alınan karar gereği Vali Kamçı'ya onursal başkanlık belgesi verileceğini ifade eden Alabaş, Hacı Uğur Polat, adamları Zafer Kırçuval ve Yusuf Aksaç'a ise federasyonun onursal üyelik belgesinin verileceğini kaydetti. 

Vali Kamçı da Malatya nüfusunun 5 katının İstanbul 'da yaşadığını, Malatya'ya hakim olmanın İstanbul'a hakim olmak anlamına geldiğini ifade etti.

Fahri üyelik ve hemşehrilikle artık Avrupa'ya da hakim olacaklarını kaydeden Kamçı, 16 derneğin bir arada toplanarak federasyon oluşturmasının mutluluk verdiğini belirtti.

Kamçı, federasyon yetkililerine teşekkür ederek, başarılı çalışmalarının devamını diledi. 

Konuşmaların ardından, Kamçı'ya onursal başkanlık, Polat, Kırçuval ve Aksaç'a onursal üyelik belgeleri takdim edildi.