Ayşe Kamçı'dan KETEM'e ziyaret

Ayşe Kamçı'dan KETEM'e ziyaret
Ayşe Kamçı'dan KETEM'e ziyaret
MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı'nın eşi Ayşe Kamçı, vali yardımcıları ve kaymakamların eşleriyle Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim...

MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı'nın eşi Ayşe Kamçı, vali yardımcıları ve kaymakamların eşleriyle Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezini (KETEM) ziyaret etti.

Malatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kamçı, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi içinde hizmet veren merkezi ziyaretinde, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Mahmut Barkın Akgül ve merkez çalışanlarınca karşılandı.

Ayşe Kamçı, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürü Selma Aydın Felek'ten merkezin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Kamçı, göğüs kanseriyle ilgili uyarılarda bulunarak, kadınların düzenli sağlık taramasından geçmeleri gerektiğini belirtti.

Kamçı, Malatya'ya gelecek KETEM tırının ilçelerde sağlık taraması yapacağına dikkat çekerek, taramalara ilçe belediye başkanlarının eşleriyle katılarak destek vereceklerini kaydetti. Kamçı, bu konuda farkındalık oluşturmak istediklerini belirtti.