Bakan Güllüce Darende'yi ziyaret etti

Bakan Güllüce Darende'yi ziyaret etti
Bakan Güllüce Darende'yi ziyaret etti
- Darende'deki ketsel dönüşüm projeleri hakkında bilgi alan Bakan Güllüce, ayrıca Somuncu Baba Külliyesi, Hulusi Efendi Devlet Hastanesi, Hasan Gazi Türbesi ve AK parti İlçe Teşkilatını ziyaret etti

MALATYA (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Malatya'nın Darende ilçesinde çeşitli temaslarda bulundu.

Darende Kaymakamı Ali Türk, Belediye Başkanı Süleyman Eser ve vatandaşlar tarafından karşılanan Bakan Güllüce, Eser'den Darende'deki kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgi aldı.

Bakan Güllüce ve beraberindekiler daha sonra Somuncu Baba Külliyesi'ni ziyaret etti. Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Hamidettin Ateş'le görüşen Bakan Güllüce, vakfın hizmetleri dolayısıyla Ateş'e ve emeği geçenlere teşekkür etti. 

Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesini ziyaret ederek, Başhekim Uzm. Dr. Celal Alandağ'dan hastane hakkında bilgi alan Güllüce, burada bir süre hasta ve hasta yakınlarıyla görüşerek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hasan Gazi Türbesi ve Şehitliği'ni de ziyaret eden Güllüce, daha sonra AK Parti İlçe Teşkilatı üyeleriyle buluşarak bir süre sohbet etti. Bakan Güllüce, burada yaptığı konuşmada, seçimlere kısa bir süre kaldığını belirterek, "Vatanımız ve milletimiz için hayırlara vesile olur inşallah" dedi.