Başkan Çakır, muhtarlarla bir araya geldi

Başkan Çakır, muhtarlarla bir araya geldi
Başkan Çakır, muhtarlarla bir araya geldi
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, muhtarlarla bir araya geldi.Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, muhtarlarla bir araya geldi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte bulunan bir otelde Yeşilyurt ilçesine bağlı mahalle muhtarları ile bir araya gelen Çakır, istek ve talepleri dinledi.

Çakır, burada yaptığı konuşmada, 2014 yılında geçmişe göre kırsalda çok daha fazla hizmet ürettiklerini belirtti.

370 kilometre yeni yol açma ve genişletme çalışması ile 370 kilometre uzunluğunda sathi ve sıcak asfalt serimini tamamladıklarını anlatan Çakır, "MASKİ tarafından 120'nin üzerinde sondaj çalışması yapıldı. Bunlar yeterli değil. Daha çok hizmet yapmak için altyapımızı oluşturuyoruz. Belde ve ilçelerin devredilmesiyle birlikte 8 bin 500 kilometreyi bulan bir yol ağımız oldu. Şu an acilen açılması gereken 2 bin km yol ağı var" ifadelerini kullandı. 

Yıllık 300'er kilometre yol yapılması halinde bunu yetiştirmenin mümkün olmadığını ifade eden Çakır, bu hizmetlerin götürülmesi için altyapının oluşturulması gerektiğini anlattı.

Şu anda 16  taş ocağının ÇED raporlarıyla birlikte ruhsatlarını hazırladıklarını kaydeden Çakır, "Böylece, hizmetleri daha az maliyetle ikiye, üçe katlamamız lazım. Konkasör tesisleri kurmamız gerekiyor. Plent tesisleri alıyoruz. Böylece, hizmetlerimizi geçmiş dönemlere göre neredeyse yarı fiyatına mal ediyoruz. Tüm bu altyapıları tamamlayarak, yeni sezona hızlı girmek istiyoruz" dedi.

Kırsal kesimde temel ihtiyaçların yol ve su olduğunu vurgulayan Çakır, su ile ilgili olarak da bölgesel çalışmalar yaptıklarını kaydetti.