Başkan Çakır, muhtarlarla iftar yaptı

Başkan Çakır, muhtarlarla iftar yaptı
Başkan Çakır, muhtarlarla iftar yaptı
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, muhtarlarla iftarda bir araya geldi.Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, muhtarlarla iftarda bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, bir restoranda verilen iftarda konuşan Çakır, ramazanın anlamına uygun yaşanmasının önemini vurgulayarak, muhtarların vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini ve hayırseverlerle yardım alanları buluşturduklarını belirtti.

Muhtarların mahallelerindeki ihtiyaç sahiplerine yardımların ulaşmasında önemli bir görev üstlendiğini bildiren Çakır, "Bu ulvi görevi gerçekleştiren muhtarlarımıza teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

Büyükşehir Belediyesinin ramazanda birçok etkinlik düzenlediğini belirten Ahmet Çakır, şunları kaydetti:

"Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl da ramazanda iftar ve sonrasında düzenlediğimiz programlarla vatandaşlarımızın yanında olmayı amaçlıyoruz. Gezici aşeviyle her mahallede iftar programları düzenliyoruz. Çarşı iftarlarıyla ilçelerimizde vatandaşlarımızla birlikte iftar yapıyoruz. İftar programları beraberliğimize ve kardeşliğimize büyük katkı sağlıyor. Bu kardeşliğin ve beraberliğin bütün coğrafyaya yayılması gerekiyor. Bugün çevremizde yaşanan olayları üzüntüyle izliyoruz. İslam coğrafyasında akan kanların biran evvel durması en büyük duamız."

Çakır, "Ülkemizin birlik ve beraberliği çok önemli. Birliğimizin ve beraberliğimizin kıymetini bilmeliyiz. Bu birlik ve beraberliğin ramazan ayında daha da kuvvetlendiğine inanıyorum" açıklamasında bulundu.