Başkan Çakır, spor merkezi inşaatında incelemelerde bulundu

Başkan Çakır, spor merkezi inşaatında incelemelerde bulundu
Başkan Çakır, spor merkezi inşaatında incelemelerde bulundu
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yaşam ve spor merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.Belediyeden yapılan yazılı...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yaşam ve spor merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çakır, Hava Lojmanları Kavşağında, 53 dönüm alan üzerine kurulacak yaşam ve spor merkezinde incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çakır, inşaatı yüzde 90 seviyesine gelen merkezin, bölgenin en büyük yatırımlarından birisi olduğunu belirtti.

Birçok sportif faaliyetin aynı alan içerisinde yapılabileceği bir proje uyguladıklarını anlatan Çakır, şöyle devam etti:

"Tesisimiz, bay ve bayanlara hizmet etmek üzere iki bölüm olarak inşa ediliyor. Herhangi bir aksilik çıkmadığı taktirde bahar aylarında hizmete sunmayı planlıyoruz. Tesis 16 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olacak. Merkezin içinde kadınlar ve erkekler için 2 ayrı yarı olimpik yüzme havuzu, 2 masaj havuzu, 2 çocuk havuzu, 2 fitness salonu, 2 hamam, sauna, bilardo salonu, masa tenisi salonu, 4 tenis kortu, 4 basketbol ve voleybol sahası, 1 futbol sahası, yürüyüş ve bisiklet yolları, dinlenme terasları, 2 bin metrekarelik kafeterya, 84 araçlık kapalı otopark ile 167 araçlık açık otopark bulunacak."