Başkan Çakır, Yazıhan'da incelemelerde bulundu

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yazıhan ilçesinde incelemelerde bulundu.Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı...

MALATYA (AA) - Malatya  Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yazıhan ilçesinde incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çakır, ilçede Büyükşehir Belediyesi ve Yazıhan Belediyesinin ortak yürüttüğü yol çalışmalarını inceledı.

Burada konuşan Çakır, Yazıhan'da cadde ve sokak ıslahıyla ilgili çalışmalar yapıldığını belirterek,  ilçe merkezlerinin standardının yükseltilmesinin önemine dikkat çekti.

Altyapının bitirilmesi ve daha sonra üstyapı düzenlemelerinin yapılarak sağlıklı ve temiz merkezlerin oluşturulması gerektiğini kaydeden Çakır, "Büyükşehir statüsüyle birlikte ilçelerimizle koordineli bir şekilde yıllık ve 5 yıllık çalışmalar planlıyoruz. Bu planlar çerçevesinde çalışmalarımızı hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet kalitesinin yükselmesi ve hizmetin artması temel hedefimiz" ifadesini kullandı.

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk de ilçelerine gösterdiği ilgiden dolayı Başkan Çakır'a teşekkür etti.

Çakır, daha sonra beraberindeki heyetle Fethiye Mahallesi'ne geçerek muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen lokma ve aşure programına katıldı.