Başkan Çakır, Yazıhan'da incelemelerde bulundu

Başkan Çakır, Yazıhan'da incelemelerde bulundu
Başkan Çakır, Yazıhan'da incelemelerde bulundu
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yazıhan ilçesine bağlı mahallelerde incelemelerde bulundu.Büyükşehir Belediyesinden...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır , Yazıhan ilçesine bağlı mahallelerde incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çakır, Yazıhan Belediyesine bağlı Sadıklı, İriağaç, Epreme ve Çivril Mahallelerinin grup yolunda yürütülen asfalt çalışmalarını denetledi, bununla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Çakır, konuşmasında, ilçede, kuraklık nedeniyle sondaj çalışması başlattıklarını belirtti.

Yazıhan'da yama, yol ıslahı, altyapı ve statik asfalt kaplama yaptıklarını ifade eden Çakır, şunları kaydetti:

"Ekiplerimiz, ikinci etap çalışmaları kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Mevsim şartları elverdiği ölçüde çalışmalarımıza devam edeceğiz. 15 kilometrelik önemli bir aks olan Sadıklı, Epreme, Çivril ve İriağaç grup yolundaki çalışmalarımız devam ediyor. Yapmış olduğumuz çalışmalar sonrasında yollarımızın standardını yükselterek kaliteli, kalıcı ve dayanıklı hale getiriyoruz. Mıcırlarımız artık yıkanarak asfaltta kullanılıyor, asfalt kalitesini, taş kalitesini yükseltiyoruz. Bu da yolun ömrünü uzatmış oluyor."

Mahalle muhtarları adına konuşan Sadıklı Mahallesi Muhtarı Ahmet Dönmez de çalışmalardan dolayı Çakır'a teşekkür etti. 

Çakır'a, incelemeleri sırasında Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk ve Büyükşehir Belediyesi şube müdürleri eşlik etti.