Başkan Millioğulları'ndan yurtlara ziyaret

MALATYA (AA) - Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Hekimhan Yurt Müdürlüğü...

MALATYA (AA) - Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Hekimhan Yurt Müdürlüğü bünyesindeki Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu'nu ziyaret etti.

Millioğulları, yurt nöbetçisi Ömer Önder Aykol ile bir süre görüştü, öğrencilerle bir araya geldi.

Akyol, Başkan Millioğulları'na yurtta kalan öğrencilerin bazı ihtiyaçları konusunda bilgiler verdi, taleplerini iletti.

Millioğulları, yerel yönetimlere düşen en önemli görevlerden birinin de sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket etmek ve gelecek nesillere sahip çıkmak olduğunu belirterek, "Bu talepleri hemen yerine getiririz. Bugüne dek olduğu gibi eğitim hayatına, okullarımıza, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize desteğimiz tamdır. Her daim eğitime destek verdik, gelecek nesillerimize sahip çıktık. Tabii geçmişle kıyasladığımız zaman yurtlarımızda şu andaki imkanlar çok daha iyi konuma geldi. Yurtlarımızda öğrencilerimizin kaldığı ayrı odalar, sıcak su, internet, telefon, kantin gibi her türlü ihtiyaçlar karşılanıyor. Bizlere düşen varsa eksik kalan noktaları tespit etmek, bunları gidermek ve gelecek nesillere sağlıklı, huzurlu ortamlar sağlamaktır" diye konuştu.

Millioğulları'na Belediye Başkan Yardımcısı Murat Karayazıcı ve Eski Avrupa Hekimhanlılar Derneği Başkanı Ali Ercan da eşlik etti.