Battalgazi Belediye Meclisi toplandı

Battalgazi Belediye Meclisi toplandı
Battalgazi Belediye Meclisi toplandı
MALATYA (AA) - Battalgazi Belediye Meclisi, aylık toplantısını yaptı.Battalgazi Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Battalgazi Belediye...

MALATYA (AA) - Battalgazi Belediye Meclisi, aylık toplantısını yaptı.

Battalgazi Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Battalgazi Belediye Meclisi Salonu'nda Belediye Başkanı Selahattin Gürkan başkanlığında toplanan meclisin oturumu, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı.

Gürkan, konuşmasında, Türkiye 'de son aylarda artan terör saldırılarına dikkat çekerek, bu olayların Türkiye'nin huzurunu, birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik olduğunu belirtti.

Gürkan, terör olaylarını kınadığını ve terörün bir an önce son bulmasını istediğini kaydetti.

- Gündem maddeleri

İmar düzenlemelerine ilişkin gündem maddelerinden bazıları onaylandı.

Eski Malatya, Bahçebaşı ve Karagöz Mahallelerinde bulunan Battalgazi Belediyesine ait hisselerin tamamının Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne devredilmesi ertelendi.

Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı'nda yapılan organizasyonlar için ücret tarifesi belirlenmesine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporu kabul edildi.

Orduzu Çınar mevkisinde imar planı değişikliği yapma yetkisinin Malatya Büyükşehir Belediye Meclisine verilmesi uygun görüldü.