Battalgazi Belediyesinden yeni yılda 100 bin fidan

Battalgazi Belediyesinden yeni yılda 100 bin fidan
Battalgazi Belediyesinden yeni yılda 100 bin fidan
MALATYA (AA) - Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yeni yılda 100 bin fidanı toprakla buluşturacaklarını bildirdi. Gürkan, yaptığı yazılı...

MALATYA (AA) - Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yeni yılda 100 bin fidanı toprakla buluşturacaklarını bildirdi. 

Gürkan, yaptığı yazılı açıklamada, 2015 yılında 100 bin fidanı toprakla buluşturmayı hedeflediklerini belirterek, bu kapsamda Battalgazi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 50 bin fidanın Malatya'ya getirildiğini, belirlenen alanlarla fidanların dikiminin yapılacağını kaydetti.

Malatya'nın  "Yeşil Malatya" adıyla bütünleşmesi noktasında çalışmalarının devam edeceğini vurgulayan Gürkan, "Orman ve Su İşleri Bakanlığımızla yaptığımız protokolle, 50 bin fidanın dikilmesi noktasında sivil toplum örgütleri ve diğer kuruluşlarla ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Bu konuda gerek sivil toplum örgütleri, gerek park ve bahçeler çalışanlarımızla, muhtarlarımızla ortak çalışma içerisinde olacağız" ifadelerini kullandı.