Battalgazi'de Kuran Kursu temeli atıldı

Battalgazi'de Kuran Kursu temeli atıldı
Battalgazi'de Kuran Kursu temeli atıldı
MALATYA (AA) - Malatya'nın Battalgazi ilçesinde Erkekler Hafızlık Kuran Kursu'nun temeli atıldı.Karahan Mahallesi'nde dualarla, kurban kesilerek...

MALATYA (AA) - Malatya'nın Battalgazi ilçesinde Erkekler Hafızlık Kuran Kursu'nun temeli atıldı.

Karahan Mahallesi'nde dualarla, kurban kesilerek temeli atılan Kuran Kursu töreninde konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Hüseyin Cemal Akın, AK Parti iktidarıyla birlikte bir çok yasağın ortadan kaldırıldığını belirterek, "Kur'an okumayı yasakladılar, İslam'ı öğrenmeyi yasakladılar. AK Parti iktidara geldi. Bütün eğitim yuvalarında Kuran-ı Kerim seçmeli ders olarak okutulmaya başlandı. Öğrenciler hem inançlarının gereğini yaşayacaklar, yerine getirecekler hem de bu ülkeye hizmet edecekler" diye konuştu.  

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da Kuran Kursu'nun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini ve hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Battalgazi Müftüsü Mehmet Emin Eneç ise yapılacak olan Kuran Kursu'nun en yakın zamanda tamamlanmasını ve hayırlı hizmetler vermesini diledi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengül, Battalgazi kaymakamı Vedat Yılmaz, Malatya Müftüsü Ümit Çimen, Battalgazi kaymakamı Vedat Yılmaz ve davetliler katıldı.

Temeli atılan Erkek Hafızlık Kur'an Kursu 100 kişilik yatılı 2 bin 200 metre kare iki kat üzerinde yapılacak.