Battalgazi'de "tarihe yolculuk" başladı

Battalgazi'de "tarihe yolculuk" başladı
Battalgazi'de "tarihe yolculuk" başladı
MALATYA (AA) - Malatya'nın Battalgazi ilçesinde belediye tarafından "tarihe yolculuk" adı altında ilki geçen yıl düzenlenen düzenlenen kültür turları...

MALATYA (AA) - Malatya'nın Battalgazi ilçesinde  belediye  tarafından "tarihe yolculuk" adı altında ilki geçen yıl düzenlenen düzenlenen  kültür turları yeniden başladı. 

Battalgazi Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, eski Belediye Meydanı'ndan hareket eden tur otobüsüyle yaz kuran kurslarında eğitim gören öğrencilere tarihi mekanlar gezdirildi. 

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mercan Sarı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın talimatları doğrultusunda vatandaşların tarihi eserlere ilgisini çekmek amacıyla geçen yıl hizmete sunulan tur otobüsünün bu yıl da çalışmaya başladığını belirterek, "Tarihi mekanlarımızı restorasyon sonrası sizlerle paylaşmak ve bilinçlendirmek istiyoruz. Geçen senede yapmıştık ve halkımız çok memnun kalmıştı. Bu senede kültürel miraslarımızı tanıyabilmek amacıyla böylesi turları düzenlemiş bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.