Belediyenin kurslarına devam eden 12 kişi üniversiteyi kazandı

Belediyenin kurslarına devam eden 12 kişi üniversiteyi kazandı
Belediyenin kurslarına devam eden 12 kişi üniversiteyi kazandı
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezleri (MABESEM) bünyesinde açılan kurslara katılan bazı öğrencilerin üniversiteyi...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezleri (MABESEM) bünyesinde açılan kurslara katılan bazı öğrencilerin üniversiteyi kazandığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, MABESEM tarafından açılan kurslar eğitime önemli katkı sunuyor.

Büyükşehir Belediyesi  Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı Sanat Galerisi'nde hizmet veren MABESEM'de açılan kursa devam eden öğrencilerden 12'si daha üniversitelerin yetenek sınavında başarı göstererek resim bölümlerinde eğitim görmeye hak kazandı.

Son 4 yılda MABESEM resim kurslarından 50 öğrenci üniversiteye yerleşti.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır adına öğrencileri tebrik eden Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İhsan Gençay, kursa katılan öğrencilerin başarılarının bir ömür boyu sürmesini diledi.

Üniversitelerin yetenek sınavlarının hala devam ettiğini belirten Gençay, "Üniversiteli olacak kursiyerlerimizin sayısının daha da artmasını bekliyoruz" ifadesini kullandı.