Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Malatya'ya ödenek

MALATYA (AA) - Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Malatya Teknoloji Geliştirme Bölgesi'ne 220 bin lira ödenek gönderildi.AK Parti Malatya...

MALATYA (AA) - Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Malatya Teknoloji Geliştirme Bölgesi'ne 220 bin  lira  ödenek gönderildi.

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, yaptığı yazılı açıklamada, teknoloji geliştirme bölgelerinin, ekonomik büyüklüklerini, teknoloji tabanı, istihdama katkısı, üniversite-sanayi işbirliği bakımından önemli olduğunu belirtti.

Türkiye 'de 41 teknoloji geliştirme bölgesi bulunduğunu ifade eden Tüfenkci, bunların teknoloji tabanı, istihdama katkısı, üniversite-sanayi işbirliği bakımından önemli olduğunu kaydetti. Teknoloji geliştirme bölgelerinin, ülkenin teknolojik sıçramasında anahtar rol oynayacağına dikkat çeken Tüfenkci, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Teknoloji Geliştirme Bölgelerine ve Ar-Ge merkezlerine ciddi destekler verdiğini vurguladı. Bakanlığın Malatya Teknoloji Geliştirme Bölgesi'ne de 220 bin lira ödenek gönderdiğini bildiren Tüfenkci "Şu anda dünyada söz konusu merkezlere en çok desteği veren ülkelerden biri Türkiye'dir. Bu alanda yapılan 100 liralık harcamanın 60 lirasını şirketler yapıyorsa, 40'ını devlet yapıyor" ifadesini kullandı.

Tüfenkci, İnönü Üniversitesi bünyesindeki Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin, Türkiye'nin ekonomik düzeyinin yükselmesine, uluslararası rekabet gücünün artmasına ve dolayısıyla refah düzeyinin yükselmesine katkıda bulunacağını vurguladı.