Burak Uygur memleketi Malatya'da

Burak Uygur memleketi Malatya'da
Burak Uygur memleketi Malatya'da
- 1. Avrupa Oyunları'nda altın madalya kazanan milli karateci Uygur, memleketi Malatya'ya geldi - Uygur: "İnşallah bundan sonra dünya ve Avrupa şampiyonalarında ülkeme aynı şekilde hizmet etmek istiyorum"

MALATYA (AA) - Azerbaycan'da düzenlenen 1.  Avrupa Oyunları'nda (Bakü 2015) altın madalya kazanan milli karateci Burak Uygur, memleketi Malatya'ya geldi.

Uygur, Malatya Havalimanı'nda babası Zeki Uygur, babasının karate kursundan öğrencileri, akrabaları ve yetkililer tarafından çiçeklerle karşılandı.

Havalimanı çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Uygur, bugünlere gelmesinde emeği geçen başta babası ve sporcusu olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyespor olmak üzere herkese teşekkür etti.

Avrupa Oyunları'nda zorlu maçlar yaptığını anımsatan Uygur, "Hiçbir maç kolay değildi. Avrupa'nın en iyi 8 sporcusu oradaydı. 20 yaşında şampiyon olmayı başardık. İnşallah bundan sonra dünya ve Avrupa şampiyonalarında ülkeme aynı şekilde hizmet etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Burak Uygur, hedefleriyle ilgili olarak da, "2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda karate branşı maalesef yer almıyor. Hedef 2020. İnşallah 2020'de Tokyo'da yer alırsa, orada olimpiyat şampiyonu olarak ülkeme bir altın madalya daha kazandırmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Baba Zeki Uygur ise çok mutlu olduğunu ve oğlunun başarısıyla gurur duyduğunu söyledi.