Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
- Malatya'nın Darende, Hekimhan ve Arguvan ilçelerinde düzenlenen programlarla, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77'nci yılında anıldı

MALATYA (AA) - Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77'nci yılında Malatya'nın Darende, Hekimhan ve Arguvan ilçelerinde düzenlenen programlarla anıldı.

Darende'de kaymakamlık binası önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Bayrakların yarıya indirildiği törende, anıtın önünde meşaleler yakıldı.

Darende Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi salonunda devam eden törende, merkezin coğrafya öğretmeni Ömer Gültekin, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.

Darende Kaymakamı Ali Türk, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Üsteğmen Rauf Özgenç, Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Doğan, Emniyet Müdürü Halil Ejder Çelikkaya, Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgüt temsilcileri, okul müdürleri ve çok sayıda öğrencinin katıldığı törende, Atatürk'ün hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterimi yapıldı. Öğrenciler tarafından günün anlamına ilişkin şiirler ve oratoryo gösterisi sergilendi.

- Hekimhan

Hekimhan ilçesi Atatürk Meydanı'nda düzenlenen programa Malatya Vali Yardımcısı Bülent Güven, Jandarma Kıdemli Üsteğmen Osman Öztürk, Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, askeri erkan, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları, dernek ve oda başkanları, siyasi parti temsilcileri, eğitimciler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende, saatler 09.05'i gösterdiğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Törenler törenleri daha sonra METEM'in Öğretmenevi konferans salonunda devam etti. Burada şiir, oratoryo ve slayt gösterileri yapıldı.

- Arguvan

Arguvan'da Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törene, Arguvan Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde devam edildi.

Buradaki programa İlçe Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Garnizon Komutanı Üsteğmen Cem Eroğlu, Belediye Başkan Vekili Kamber Yıldırım, protokol üyeleri, vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hafız İmer'in günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından, şiir ve slayt gösterileri yapıldı.