Büyükşehir Belediyesi aldığı yeni araçları tanıttı

Büyükşehir Belediyesi aldığı yeni araçları tanıttı
Büyükşehir Belediyesi aldığı yeni araçları tanıttı
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, aldığı yeni araç ve gereçlerle altyapısını güçlendiriyor.Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, aldığı yeni araç ve gereçlerle altyapısını güçlendiriyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, yeni alınan makinelerinin tanıtımı için Büyükşehir Belediyesi önünde program düzenlendi.

Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı bünyesinde kullanılmak üzere 3 greyder, 2 bekoloder, 1 silindir ve 1 asfalt robotu ile ekipmanlar alındı.

Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, sahadaki sorunları çözmek için araç, gereç ve iş makineleri parkının güçlendirilmesinin gerekli olduğunu ifade etti.

 Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığının kentin bütün ilçelerinde güzel çalışmalar yaptıklarını belirten Çakır, "2015 yılının 6 aylık bölümünde 400 kilometrenin üzerinde yol çalışmaları yaptık. Bu çalışmaların tamamını kendi personelimiz yapıyor. Hiçbirini ihale etmiyoruz. Asfalt altyapısını da kendi tesislerimizde üretiyoruz. Bu üretim ve çalışmalar mali tabloya olumlu yansıyor. Sahada 30'un üzerinde greyderin çalışıyor. Bu filoya 3 greyder daha ekledik. Ayrıca 2 bekoloder, 1 silindir, 1 tuzlama aparatlı asfalt robotu ile sahadaki iş verimliliğini daha da yukarı çıkaracağız" ifadelerini kullandı.