Büyükşehir Belediyesi, Darende'de vatandaşlara iftar verdi

Büyükşehir Belediyesi, Darende'de vatandaşlara iftar verdi
Büyükşehir Belediyesi, Darende'de vatandaşlara iftar verdi
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, Darende ilçesinde vatandaşlara iftar verdi.İlçeye gelen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, Darende ilçesinde vatandaşlara iftar verdi.

İlçeye gelen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Darende Kaymakamı Bünyamin Kuş ve Belediye Başkanı Süleyman Eser tarafından karşılandı.

Hacı Hasan Akyol Meydanı'nda kurulan iftar sofrasında vatandaşlarla bir araya gelen Çakır, konuşmasında, ramazanın birlik, beraberlik, dayanışma, bolluk, bereket, ibadet ve mağfiret ayı olduğunu söyledi.

Ramazanın çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini kaydeden Çakır, "Ramazan ayı birliğimiz ve beraberliğimiz adına, dostluk, kardeşlik, akrabalık ve komşuluk ilişkileri anlamında çok önemli fırsatlar veriyor. Bu ay paylaşma ayıdır. Türk-İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntıları hepimiz görüyoruz. Komşularımızın yanında olmalıyız. Kimsesizleri, yaşlıları gözetmemiz gerekiyor. İftarımıza katılan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kaymakam Kuş, iftar için Çakır'a teşekkür ederek, "Bu güzel günde bir arada olduğumuz için çok mutluyuz" dedi.

Başkan  Süleyman Eser de bu mübarek günlerin huzurlu, sağlıklı geçmesini temenni etti.

Büyükşehir Belediyesi Türk Tasavvuf Musiki Korosu konser verdi.

İftara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ziya Kesriklioğlu, Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı Mehmet Mert, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve  AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Şimşek de katıldı.