Büyükşehir Belediyesinden sokak hayvanlarına bakımevinde hizmet

Büyükşehir Belediyesinden sokak hayvanlarına bakımevinde hizmet
Büyükşehir Belediyesinden sokak hayvanlarına bakımevinde hizmet
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince sokak hayvanlarına Hayvan Kısırlaştırma Merkezi ve Geçici Bakımevinde hizmet veriliyor.Büyükşehir...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince sokak hayvanlarına Hayvan Kısırlaştırma Merkezi ve Geçici Bakımevinde hizmet veriliyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Malatya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma Merkezi ve Geçici Bakımevi, başta sokak hayvanları olmak üzere bütün hayvanlara çok yönlü hizmet veriyor.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Veteriner Şube Müdürlüğüne bağlı Hayvan Kısırlaştırma ve Geçici Bakımevinde sokak hayvanları için kısırlaştırma, ameliyat, aşılama ve sahiplendirme hizmeti verilirken, evcil hayvanlarsa aşılanıyor.

Merkezde bu yılın ilk 7 ayında yüzlerce sahipsiz sokak hayvanı için kısırlaştırma ameliyatı, aşılama ve işaretleme işlemi yapıldı. Hayvanlar alındıkları ortama tekrar bırakıldı.

Yüzlerce sahipsiz hayvansa vatandaşlara sahiplendirildi.

Bu dönemde sahipli ve sahipsiz bini aşkın hayvana da kuduz ve parazit aşısı yapıldı.

- Sıcaktan etkilenen hayvanlara suluk yaptırıldı

Büyükşehir Belediyesi Veteriner Müdürlüğü tarafından sokak hayvanları için köpek ve kedi kulübeleri yaptırıldı. Sıcak havalardan dolayı sokak hayvanlarının su ihtiyacı için de şamandıralı otomatik suluklar yaptırılarak şehrin değişik noktalarına yerleştirildi.