Büyükşehir Belediyesinden, Yeni Malatyaspor'a destek

Büyükşehir Belediyesinden, Yeni Malatyaspor'a destek
Büyükşehir Belediyesinden, Yeni Malatyaspor'a destek
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeni Malatyaspor'un antrenman sahasının bakım ve onarım işlerini yapıyor.Büyükşehir Belediyesinden...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeni Malatyaspor'un antrenman sahasının bakım ve onarım işlerini yapıyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'te yar alan Yeni Malatyaspor'un Turgut Özal Tabiat Parkı içinde bulunan Nurettin Soykan Tesisleri antrenman sahasının bakım ve onarım işlerini belediye yapıyor.

Büyükşehir Belediyesi, antrenman sahasında ilk olarak drenaj çalışmaları yaptı. Drenaj çalışmalarını büyük oranda tamamlayan belediye, çalışmaların ikinci aşaması olan alt temel malzeme serim işine başladı. Çalışmaların devamında, Yeni Malatyaspor Kulübüyle koordineli bir şekilde antrenman sahasında çimlendirme çalışmaları yapılacak.

Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından başlanılan ikinci etap çalışmalarda, iş makineleri antrenman sahasında toprak tasfiye çalışmaları yapıyor. Bu çalışmanın devamında, alt temel malzemesi serilerek zemin çimlendirmeye hazır hale getirilecek.

Çimlendirme çalışmaları da Yeni Malatyaspor Kulübü ile Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekiplerinin işbirliğiyle yapılacak.