Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü

Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü
Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü
- Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır, mesaj yayımladı

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Çakır, mesajında, 18 Mart'ın, "yokluklar içerisindeki Mehmetçiğin dünya tarihine şanla, şerefle yazdığı destanın" tarihi olduğunu belirtti. 

Çanakkale Zaferi'nin vatanın bütünlüğü ve ulusal bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk Milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtı olduğunu vurgulayan Çakır, mesajında şunları kaydetti:

"Tarihimize altın harflerle yazılan bu büyük destan ve eşsiz zaferde gösterilen azim ve irade, Kurtuluş Savaşı yolundaki en büyük adımdır. Çanakkale, milli şuurun tek yürek, tek yumruk olduğu ve vatan toprağını düşmana teslim etmemek için ölümü göze almış aziz ecdadımızın kahramanlık mücadelesidir. Çanakkale Zaferi bir milletin inancının ve cesaretinin büyük destanıdır. Çanakkale Zaferi'nin 100. yıldönümü vesilesiyle başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Çanakkale şehitlerini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, saygılar sunuyorum."