Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezi'ne yoğun ilgi

Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezi'ne yoğun ilgi
Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezi'ne yoğun ilgi
- Merkezden 8 ayda 117'si engelli 3 binin üzerinde kişi yararlandı

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi'nce kurulan Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezi'nden 8 ayda 117'si engelli 3 binin üzerinde kişinin yararlandığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde hizmet veren Koyunoğlu Mahallesi Serttaş Sokak'ta bulunan merkezde 4-6 yaş grubu çocuklar için uzman eğitimciler eşliğinde sportif etkinlikler düzenleniyor.

Özel hareketler yaptırılan çocuklar, yürüme, koşma gibi becerilerini geliştirirken, yükseklik fobilerini de bu merkez sayesinde yenebiliyor.

Kuruluşundan bugüne kadar geçen 8 ayda 117'si engelli olmak üzere 3 binin üzerinde kişinin yararlandığı merkezde yeni dönem kayıtları başladı. Milli Eğitim Müdürlüğü kanalıyla anaokullarının taleplerine programlı olarak cevap verecek merkez, cumartesi günleri ise vatandaşların doğrudan taleplerini karşılayacak.

Otistik engelli 4,5 yaşındaki kızı Zeynep Filiz'i merkeze getiren anne Filiz Filiz, kızının merkeze başlamadan önce ürkek ve çekingen olduğunu belirterek, "Buraya geldikten sonra kızım özgüven kazandı. Şimdi kaykaydan kayabiliyor, parka gidebiliyor, salıncakta korkmadan sallanabiliyor" ifadelerini kullandı.

Filiz, kızının hareket kabiliyetinde de gözle görülür iyileşmeler katettiğini kaydetti.

Veliler, tesis dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a teşekkür etti.