CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:
- "Ergenekon, Balyoz, KCK, Devrimci Karargah, Fenerbahçe, Oda TV davaları açıldığı zaman, bunların siyasi dava olduğunu, hükümetin yandaşlarıyla muhalifleri susturmak için bu davaları açtığını söyledik. O gün ne söylediysek bugün de onu söylüyoruz"

MALATYA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Ergenekon, Balyoz, KCK, Devrimci Karargah, Fenerbahçe , Oda TV davalarının açıldığı zaman siyasi olduğunu söylediklerini belirterek, "Hükümetin yandaşlarıyla muhalifleri susturmak için bu davaları açtığını söyledik. O gün ne söylediysek bugün de onu söylüyoruz" dedi.

Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Malatya'yı çok sevdiğini, Malatya milletvekili olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Türkiye 'de yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ağbaba, ülkede 2014 yılında büyük acılar yaşandığını ifade etti. Ağbaba, "Soma'da 301 madenci kardeşimizi kaybettik. Yine Ermenek'te 19 madenci arkadaşımızı kaybettik. Türkiye maalesef normalleşemiyor" diye konuştu. 

Ağbaba, partilerinin geçmişte hangi noktada durduysa şu anda da hukuki açıdan aynı noktada durduğunu dile getirerek, "Ergenekon, Balyoz, KCK, Devrimci Karargah, Fenerbahçe, Oda TV davaları açıldığı zaman, bunların siyasi dava olduğunu, hükümetin yandaşlarıyla muhalifleri susturmak için bu davaları açtığını söyledik. O gün ne söylediysek bugün de onu söylüyoruz" diye konuştu.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu'nun sosyal medyada "600 yıllık İmparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi" ifadelerini kullandığını öne süren Ağbaba, şöyle devam etti: 

"Bir Balıkesir milletvekili Osmanlı İmparatorluğu'nu 90 yıllık reklam arası sona ermiştir gibi, öyle bir ifade kullandı. Baştan beri söylüyoruz;  AKP  bugün yapmaya çalıştıklarıyla aslında çok net şekilde düşüncelerini söylüyorlar. Bu hanımefendi bu reklam arası olmasaydı bunları konuşacak imkan bulamazdı. Milletvekili hiç olmazdı. Bir perdenin arkasından olayları izlemekle yetinirdi. Afganistan'da, Orta Doğu'da, Irak'ta kadınların durumu neyse o hanımefendinin durumu o olurdu."

Ağbaba, herkesin laik ve demokratik Cumhuriyete sahip çıkması gerektiğini sözlerine ekledi.