CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:
- "Biz orada (TBMM) olduğumuz müddetçe o İç Güvenlik Yasası geçmeyecek çünkü Türkiye'ye demokrasi getiren parti biziz"

MALATYA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Biz orada (TBMM) olduğumuz müddetçe o İç Güvenlik Yasası geçmeyecek çünkü Türkiye'ye demokrasi getiren parti biziz" dedi.

Partisince Malatya Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen "Mahalle, Köy Temsilcileri ve Sandık Çevresi Sorumluları Eğitimi" programında konuşan Ağbaba, Türkiye'nin çok önemli bir süreçten geçtiğini söyledi.

"İç Güvenlik Paketi"ne ilişkin görüşlerini dile getiren Ağbaba, "Başbakan Ahmet Davutoğlu, her ne şekilde olursa olsun İç Güvenlik Paketi'ni geçireceğini söyledi. İç Güvenlik Paketi eğer Meclis'ten geçerse Türkiye'de var olan demokrasi kırıntılarının da yok olacağını herkesin bilmesi gerekiyor ve bu faşizme hep beraber karşı çıkmamız gerekiyor. Sadece Tayyip Erdoğan 'ın egemenliğine dayanan, sadece tek adamın diktatörlük hevesini destekleyen, onu tekrar var etmeye çalışan bu faşist İç Güvenlik Yasası'na hep beraber karşı çıkacağız. Bunun Meclis'ten geçmemesi için Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri olarak bilin ki uğraş vereceğiz ve bunu gerçekleştirmeyeceğiz. Buradan biz bunu açıkça söylüyoruz, biz orada (TBMM) olduğumuz müddetçe o İç Güvenlik Yasası geçmeyecek çünkü Türkiye'ye demokrasi getiren parti biziz" diye konuştu.

"Birleşik Haziran Hareketi"nin bugün Türkiye genelinde gerçekleştireceği "Laik ve bilimsel eğitim için boykot eylemi"ne değinen Ağbaba, "8. sınıfa giden oğlum Efe, bugün okula gitmedi. O da bugün boykot ediyor" dedi.

Eğitim toplantısına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Erdoğdu ise 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerin Türkiye açısından bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

"İktidarın ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın Cumhuriyet'le hesaplaşma gibi bir gündemin içinde olduğunu" öne süren Erdoğdu, "Hesaplaştıkları Cumhuriyet karşımıza demokrasi dışı, hukuk devleti dışı bir rejimin yolunu açtıklarını gösteren bir tablo çıkartıyor. Cumhuriyetle hesaplaşmak demek demokrasiyi ortadan kaldırmak, hukuk devletini ortadan kaldırmak ve halkın özgür yaşamını, özgür düşüncesini engellemek anlamına gelir. Bunun için Türkiye, önümüzdeki seçimlerde gerçekten bir dönemeçte bulunmaktadır. Bizim açımızdan bu seçimler, Cumhuriyet Halk Partisi'nin özgürlük, demokrasi, eşitlik, kardeşlik, barış ve sosyal hak için mücadelenin en üst noktası olmak zorundadır" şeklinde konuştu.