CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:
- "Kozmik Oda'ya girdiler. Genelkurmay'ın o gizli bilgilerine ulaştılar. Orada temel amaç Türk Silahlı Kuvvetleri'ni dağıtmaktı ki onda da başarılı oldular"

MALATYA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Kozmik Oda'ya girdiler. Genelkurmay'ın o gizli bilgilerine ulaştılar. Orada temel amaç Türk Silahlı Kuvvetleri'ni dağıtmaktı ki onda da başarılı oldular" dedi.

Ağababa, Malatya'da Haçovalılar Derneği'ni ziyaret ederek, 7 Haziran'da yapılacak seçimler için destek istedi.

Ağababa, burada yaptığı konuşmada, "Kozmik Oda" soruşturmasına verilen takipsizlik kararına değindi.

O dönemde, "Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast düzenleniyor" denilerek yaygara kopartıldığını savunan Ağababa, şunları söyledi:

"İki tane albay Çukurambar'da yakalanmıştı. Dün, soruşturmaya takipsizlik kararı verildi, Bülent Arınç'ın suikastiyle ilgili. Kozmik Oda'yla ilgili de bazı açıklamalarda bulunuldu. O gün hem bu davayı açanlar hem de yaygara kopararak mağduriyeti oynayanlar, hemen seçim öncesinde boynunu büküp mağdur olma rolüne bürünenler maalesef iftira attılar. Sadece oy almak için, sadece kendilerini mağdur göstermek için başta dönemin başbakanı olmak üzere, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç olmak üzere. Sanki Arınç'a suikast düzenleniyormuş gibi bir rüzgar estirdiler." 

"Ardından Kozmik Oda'ya girdiler. Genelkurmay'ın o gizli bilgilerine ulaştılar. Orada temel amaç Türk Silahlı Kuvvetleri'ni dağıtmaktı ki onda da başarılı oldular" diyen Ağababa, şöyle devam etti:

"Maalesef Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) başında bulunan, omuzlarında çok yıldız olan askerler, kendi personellerine sahip çıkamadılar. TSK darmadağın edildi, Kozmik Oda'yla. Ardından gelen davalarla, TSK çökertildi. Şimdi Bülent Arınç'a suikast davasında takipsizlik verildi. Mahkeme bir şey bulamadı. Bu iftirayı atanlar, bundan mağduriyeti oynayanlar mutlaka yargılanmalıdır. Başta Bülent Arınç yargılanmalıdır, Başta Recep Tayyip Erdoğan yargılanmalıdır."