CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:
- "Cesur yüreklerin iktidarında gerçek demokrasi olacak. Gelecek çocuklarımızdır. Onlara her şeyin en iyisini, en doğrusunu sunmamız gerekiyor"

MALATYA (AA) - CHP  Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Cesur yüreklerin iktidarında gerçek demokrasi olacak. Gelecek çocuklarımızdır. Onlara her şeyin en iyisini, en doğrusunu sunmamız gerekiyor" dedi.

Malatya CHP İl Başkanlığı tarafından Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen seçim tanıtım toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı, Ağbaba'nın siyasi hayatını konu edinen sinevizyon gösterisi ekrana yansıtıldı.

Daha sonra partililere seslenen Ağbaba, Ortadoğu'nun kan gölüne döndüğünü, emperyalizm uşaklarının özgürlük ve demokrasi maskesi altında bölgeyi cehenneme çevirdiğini söyledi.

Türkiye'de tepeden tırnağa değişimin zamanının geldiğini savunan Ağbaba, "Yüreklerimizi avuçlara aldık, çıktık yollara. Hükümeti değiştirmek yetmez, düzeni de değiştireceğiz. Gün cesur olmanın günü, gün yürekli olmanın günü, gün cesur yürekli olanların günü" diye konuştu.

Cesur yüreklerin iktidarında birçok şeyin değişeceğini ifade eden Ağbaba, "Cesur yüreklilerin iktidarında üreten Türkiye kurulacak. KCK, Balyoz, Ergenekon, Devrimci Karargah, Oda TV gibi toplu davalarda binlerce insan hapishanelere tıkıldı. Mahkemeler iktidarın sopası olarak kullanıldı. Adaletin ve hukukun olmadığı bir ülkede yaşanmaz. Kişilere göre, döneme göre hukuk uygulamaları son bulacak. Adaletin sağlandığı, hukukun uygulandığı ülkeyi cesur yürekler kuracak" ifadesini kullandı.

Ağbaba, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında herkesin arabasının, yiyecek yemeğinin ve gidecek bir işinin olacağını dile getirdi.

CHP iktidarında gerçek demokrasinin geleceğini söyleyen Ağbaba, şöyle devam etti:

"Seçim barajını kaldıracağız. Zorunlu din dersini seçmeli hale getireceğiz. Cesur yüreklerin iktidarında gerçek demokrasi olacak. Gelecek çocuklarımızdır. Onlara her şeyin en iyisini, en doğrusunu sunmamız gerekiyor. Eğitimi yaz boz tahtasına çevirdiler. Biz eğitimde uzun vadeli reforma gideceğiz. Demokratik ve evrensel değerleri ön plana çıkaracağız. İyi bir gelecek cesur yüreklerle yani sizlerle mümkün olacak."

 Fındığa, çaya destek verildiğini ancak kayısıya destek verilmediğini ifade eden Ağbaba, CHP iktidarında kayısıyı "sefaletten" kurtaracaklarını belirtti.

Programa, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve partililer katıldı.