CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:
- "Partimizin, iktidarın öznesi Genel Başkanımızın, başbakan, halkın, iktidarın tek sahibi olmayacağı hiçbir çözümün içinde yer almayacağımızın bilinmesini isterim"

MALATYA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Partimizin, iktidarın öznesi Genel Başkanımızın başbakan, halkın, iktidarın tek sahibi olmayacağı hiçbir çözümün içinde yer almayacağımızın bilinmesini isterim" değerlendirmesinde bulundu.

Ağbaba, yaptığı yazılı açıklamada, CHP'nin bazı çevreler tarafından "kokuşmuş ve çürümüş bir iktidarın düşüşüne engel olma" projesine dahil edilmek istendiğini ileri sürerek, buna izin vermeyeceklerini belirtti.

Partilerine karşı yıllardır yürütülen haksız, vicdansız, acımasız algı yönetiminin yeni bir aşamaya getirildiğini ifade eden Ağbaba, şunları kaydetti:

"Yıllardır AKP zulmüne sessiz kalanlar, AKP rantından beslenenler, AKP diktasına alkış tutanlar, ülkenin en temiz, en tutarlı ve en ilkeli partisini kokuşmuş ve çürümüş bir iktidarın düşüşüne engel olma projesinin parçası etmeyi amaçlamaktadırlar. Cumhuriyet Halk Partisi , ülkenin içinde bulunduğu durumun ve bu şartların üzerine yüklediği sorumluluğun farkındadır. Elbette, vatandaşımız çaresiz, ekonomi başsız, ülkemiz hükümetsiz kalmayacaktır. Ancak partimizin, iktidarın öznesi, genel başkanımızın başbakan, halkın, iktidarın tek sahibi olmayacağı hiçbir çözümün içinde yer almayacağımızın bilinmesini isterim."