CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:
- "Patriotların kaldırılması da Türkiye'nin dış politika açısından geldiği durumu gösteriyor"

MALATYA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Patriotların kaldırılması da  Türkiye 'nin dış politika açısından geldiği durumu gösteriyor" dedi. 

CHP Malatya İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Ağbaba, ABD ve Almanya'nın Türkiye'deki patriotlarını geri çekmesi kararını değerlendirdi.

Kürecik'teki füze kalkanının kaldırılmasının mümkün gözükmediğini ifade eden Ağbaba, açıklamasında şunları kaydetti:

"Patriotların kaldırılması da Türkiye'nin dış politika açısından geldiği durumu gösteriyor. Dış politikada burada anlatılan masallara, Türkiye'de bazı insanlar inanıyor ama Avrupa'da ve dünyada hiçbir yerde Türkiye'ye kimse inanmıyor, ciddiye de almıyor. Türkiye artık maalesef bir Ortadoğu ülkesi görünümünde. İtibarı olmayan, söylediklerinin itibar görmediği bir ülke konumunda. Dış politikamız iflas etmiş durumda. Hiçbir ülkeyle konuşmayan, hiçbir ülkeyle ilişkisi olmayan bir ülke konumuna geldik. Maalesef Türkiye, dünyada IŞİD'e destek veren, teröre destek veren bir devlet olarak gözüküyor. Patriotların çekilmesini de bununla ilişkilendirebiliriz. Umarız önümüzdeki dönemde yanlışların farkına varılır. Yeni bir dış politika, yeni bir bakış ve hükümetin olması gerekir. AKP olduğu sürece Ortadoğu'ya da barışın gelmeyeceği apaçık ortada."

Ağbaba'nın Turgut Özal Tıp Merkezi'ni ziyaret ettiği bilgisine de yer verilen açıklamada, hastane bahçesinde hasta yakınlarıyla görüşen Ağbaba'nın kendisine iletilen sorun ve istekleri dinlediği belirtildi.