CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba:
- "HDP'nin yine baraj problemi yok. CHP'nin Meclis'e daha güçlü girebilmesi için, Kemal Kılıçdaroğlu'nun başbakan olması için oyların bölünmemesi gerekiyor"

MALATYA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "HDP'nin yine baraj problemi yok. CHP'nin Meclis'e daha güçlü girebilmesi için, Kemal Kılıçdaroğlu'nun başbakan olması için oyların bölünmemesi gerekiyor" dedi.

Ağbaba, seçim çalışmaları kapsamında Arguvan ilçesinde temaslarda bulundu.

Mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Ağbaba, Ataşehir Malatyalılar Derneğinin düzenlediği yemeğe ve CHP İlçe Başkanlığınca Cemal Gürsel Mahallesi'nde organize edilen toplantıya katıldı.

Muhtarlara hitap eden Ağbaba, koalisyon görüşmelerinde CHP'nin yapıcı bir rol üstlendiğini, koalisyon kurulması için elinden geleni yaptığını ifade ederek, "Biz MHP ve HDP'nin de içinde bulunduğu bir koalisyon için çok çaba gösterdik ancak bu konuda başarılı olamayınca  AKP 'li koalisyon görüşmeleri başladı. İlkelerimizi ortaya koyduk. Türkiye'nin en önemli beş meselesinin anayasa, ekonomi , eğitim, dış politika ve Kürt meselesi olduğunu belirttik. Bu meselelerden hareketle 14 temel ilkemizi ortaya koyduk ancak bize seçim hükümeti önerildi. Biz de kabul etmedik. CHP, Türkiye'yi hükümetsiz bırakmamak için elini taşın altına koydu" ifadelerini kullandı.

Ağbaba, mahalle toplantısında da 7 Haziran seçimlerinde HDP'nin baraj problemi olmadığını söylediklerini ancak buna rağmen CHP'den HDP'ye oy gittiğini dile getirerek, "HDP'nin yine baraj problemi yok. CHP'nin Meclis'e daha güçlü girebilmesi için, Kemal Kılıçdaroğlu'nun başbakan olması için oyların bölünmemesi gerekiyor" diye konuştu.