CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Malatya'da:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Malatya'da:
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Malatya'da:
- "Allah nasip eder bizi iktidara taşırsanız ben bu terör belasını da bitireceğim. Akılla, mantıkla bitireceğim" - "Toplumun huzuru, refahı için her şeyi yapacağız. Benim siyasetten özel bir beklentim yok. Benim derdim bu ülkede huzur, barış, kardeşlik olsun" - "Fakirliği bu topraklarda tarihe gömeceğim. Hiçbir aile 'Ben fakirim' demeyecek"

MALATYA (AA) -  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , "Allah nasip eder bizi iktidara taşırsanız ben bu terör belasını da bitireceğim. Akılla, mantıkla bitireceğim" dedi.

Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde, parti otobüsünden vatandaşlara hitap etti.

Vatandaşların seçimde sandığa gidip, CHP'ye oy vermesi halinde başbakan olarak ilçeye geleceğini belirten Kılıçdaroğlu, halkın sorunlarını yakından bildiğini söyledi.

Halk için çalışacağını anlatan Kılıçdaroğlu, "Bu ülkenin insanı için çalışacağız. Esnafı, köylüsü, memuru, işçisi, emeklisi, herkes için çalışacağım. Sadece ve sadece hortumcular için çalışmayacağım" ifadelerini kullandı.

- "Değiştireceğim bu düzeni"

Hükümeti eleştiren Kılıçdaroğlu, "13 yıldır iktidarlar hiç 'Çitçiyi, emekliyi, esnafı rahat ettireceğiz' diyorlar mı? Kendilerine saray, size gecekonduyu bile layık görmüyorlar. Değiştireceğim bu düzeni. İnsanca hakça bir düzeni getireceğim bu ülkeye. İsterim ki her evde tencere kaynasın, huzur, bereket olsun. Bunu yapamazsak siyaseti neren yapıyoruz. Siyasetin amacı halka hizmet etmektir. Siyasetin amacı köşeyi dönmek halkı soymak, halka yalan söylemek, toplumu bölmek değildir" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, şeker fabrikalarının özelleştirilmek istendiğini savunarak, halkın kendilerini iktidara taşımaları halinde hiçbir şeker fabrikasını özelleştirmeyeceklerinin sözünü verdi.

- "Terör belasını da bitireceğim"

Emekliye bayramlarda birer maaş ikramiye vereceğini tekrarlayan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Ne derlerse desinler vereceğim, görecekler. Eskiden bağırıyorlardı, 'Nereden bulacaksın' diyorlardı. Şimdi korkudan bağıramıyorlar çünkü para var, paranın nerede olduğunu biliyorum, kimse endişelenmesin. Asgari ücreti net bin 500 lira yapacağız, hiç kimse endişe etmesin. Toplumun huzuru, refahı için her şeyi yapacağız. Benim siyasetten özel bir beklentim yok. Benim derdim bu ülkede huzur, barış, kardeşlik olsun. Ülkede namuslu, halkı düşünen siyaset eksik. Anneler size bir sözüm daha var. Allah nasip eder bizi iktidara taşırsanız ben bu terör belasını da bitireceğim. Akılla, mantıkla bitireceğim. Bunların yaptığı gibi yapmayacağım. 'Bana oy vermediniz' diye terörü azdırmayacağım. Oy versin vermesin 78 milyon vatandaşımı kucaklayacağım. Hiçbir vatandaşıma da gidip 'Niye şu partiye oy verdin' diye özel bir kızgınlığım hiç olmadı. Ben demokrasiye, insanlarıma inanıyorum ve güveniyorum."

Kılıçdaroğlu, seçimlerin önemine dikkati çekerek, Türkiye'nin huzuru, bereketi ve kavganın sona ermesi için yeni bir başlangıç yapmak gerektiğini kaydetti.

- "Tek derdim bu ülkenin insanı"

"Kavgacı siyaseti bırakıyorum" diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Kimseyle de özel bir kavgam ve kaygım da yok. Benim tek derdim bu ülkenin insanı. Huzur içerisinde gönül rahatlığıyla sandığa gidin, altı okun böğrüne vicdan rahatıyla mührünüzü basın. Anneler ayrıca bize bir sözüm daha var; Hiçbir ailenin geliri aylık 720 liranın altında olmayacak. Fakirliği bu topraklarda tarihe gömeceğim. Hiçbir aile 'Ben fakirim' demeyecek. Her ailenin geliri olacak, her aile geçinebilecek. Aile sigortasını getireceğim. Şuan 22 milyon fakirimiz var. Nasıl geçiniyor bunlar? Ayda 100-150 liraya geçinen aileler var, onlar bizim insanımız değil mi? Ben sarayda oturmadığım için onların arasındayım ve biliyorum. Açlığı, fakirliği biliyorum. Onun için mücadele edeceğiz. Refahı tabana yayacağız."

Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında herkesin kazanacağını sadece hortumcuların kaybedeceğini de sözlerine ekledi.

Daha sonra partisinin Doğanşehir ilçe başkanlığının açılış kurdelesini kesen Kılıçdaroğlu'na burada Atatürk portresi hediye edildi.